2 میلیون تومان تخفیف
09038889080 - 09334007584
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

درمان ناباروری با روش IVF

درمان ناباروری با روش IVF

اگر در بارداری دچار مشکل هستید، انواع مختلفی از درمان های باروری وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید داشتن فرزند را تجربه کنید. پزشک متخصص زنان و زایمان طی بررسی هایی بر روی زوجین، بهترین روش را برای حاصل شدن بارداری انتخاب خواهد کرد. یکی از این روش ها که مفید و بسیار کمک کننده خواهد بود، درمان ناباروری به روش IVF می باشد، در این نوشته قصد داریم به توضیحاتی درباره ی آن بپردازیم. با ما همراه باشید؛

درمان ناباروری با روش IVF درمان ناباروری با روش IVF درمان ناباروری با روش IVF

IVF چیست؟

لقاح خارج از رحم یا IVF  یک روش درمان نا باروری در خانم ها و آقایان می باشد که طی این روش، متخصصین درمان ناباروری اسپرم و تخمک ‌ها را در آزمایشگاه با هم ترکیب می کنند و سپس بعد از چند سری تقسیم سلولی، جنین حاصل شده از این روش را به درون رحم مادر منتقل می‌کنند. در پایان بقیه ی پروسه ی بارداری همانند بارداری طبیعی انجام می شود.

درمان ناباروری با روش IVF
درمان ناباروری با روش IVF

چه زمانی IVF انجام می شود؟

لقاح خارج از رحم (IVF)، درمانی برای ناباروری یا مشکلات ژنتیکی است. شما و شریک زندگی تان می توانید برای درمان ناباروری، قبل از انجام IVF گزینه های درمانی کمتر تهاجمی را امتحان کنید، از جمله داروهای باروری برای افزایش تخمک یا تلقیح داخل رحمی اسپرم (روشی که اسپرم مستقیماً در رحم شما قرار داده شود).

تخفیف ویژه مراجعین سایت

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.

به طور کلی روش IVF به عنوان یک روش درمانی ناباروری به زنان بالای 40 سال پیشنهاد می شود، اما اگر افراد در هر سنی شرایط سلامتی خاصی داشته باشند نیز IVF می تواند انجام شود. اگر شما یا شریک زندگی تان دارای یکی از شرایط زیر باشد IVF می تواند کمک کننده باشد:

درمان ناباروری با روش IVF درمان ناباروری با روش IVF درمان ناباروری با روش IVF

آسیب یا انسداد لوله ی فالوپ

آسیب یا انسداد لوله ی فالوپ، لقاح تخمک یا مسیر جنین برای رفتن به رحم را دشوار می کند.

اختلالات تخمک گذاری

اگر تخمک گذاری کم باشد یا کلاً انجام نشود، تخمک های کمتری برای لقاح در دسترس هستند.

آندومتریوز

آندومتریوز هنگامی رخ می دهد که بافت داخل رحم در جایی خارج از مکان اصلی خود رشد می کند و غالباً بر عملکرد تخمدان ها، رحم و لوله های فالوپ تأثیر می گذارد.

وجود فیبروم رحم

فیبروم رحم، تومورهای خوش خیم در دیواره رحم هستند که در زنان 30 تا 40 ساله شایع تر می باشند. فیبروم ها باعث اختلال در لانه گزینی تخم بارور شده خواهند شد.

عقیم سازی یا برداشتن لوله فالوپ

برای افرادی که به بستن لوله های فالوپ اقدام کرده اند و قصد باردار شدن دارند، روش IVF می تواند کمک کننده باشد.

درمان ناباروری با روش IVF درمان ناباروری با روش IVF درمان ناباروری با روش IVF

اختلال در تولید یا عملکرد اسپرم

غلظت اسپرم پایین تر از حد متوسط، حرکت ضعیف اسپرم یا ناهنجاری در اندازه و شکل اسپرم باعث دشواری در بارور شدن تخمک می شود.

ناباروری غیر قابل توجیه

ناباروری غیر قابل توجیه بدان معنی است که علی رغم ارزیابی از دلایل شایع، عللی برای ناباروری یافت نشده است.

اختلال ژنتیکی

اگر شما یا شریک زندگی تان در معرض خطر انتقال اختلال ژنتیکی به فرزند خود هستید، ممکن است کاندیدای آزمایش ژنتیکی پیش از پیوند باشید. بعد از برداشت و بارور شدن تخم ها توسط روش IVF، آن ها برای بررسی برخی مشکلات ژنتیکی معاینه می شوند، اگرچه همه مشکلات ژنتیکی را نمی توان یافت. در نتیجه جنین هایی که مشکلات مشخصی ندارند می توانند به رحم منتقل شوند.

حفظ باروری برای سرطان یا سایر شرایط بهداشتی

افراد مبتلا به بیماری سرطان که قصد درمان بیماری خود را با روش هایی مانند پرتودرمانی یا شیمی درمانی دارند، می توانند برای حفظ باروری از روش IVF استفاده کنند. این گروه از زنان می توانند تخم هایی را که از تخمدان های خود برداشت کرده اند، برای استفاده های بعدی لقاح، در حالت نابارور منجمد کنند.

زنانی که رحم عملکردی ندارند و یا بارداری برای آنها خطر جدی دارد ممکن است IVF را با استفاده از شخص دیگری برای انجام بارداری (حامل بارداری) انتخاب کنند. در این حالت تخم های زن با اسپرم بارور می شوند، اما جنین حاصل در رحم حامل حاملگی قرار می گیرد.

درمان ناباروری با روش IVF
درمان ناباروری با روش IVF

شانس  موفقیت IVF

همانند روش های دیگر درمان نازایی، روش IVF نیز به عوامل مختلفی از جمله سن زن و شوهر، علت ناباروری و وضعیت سلامتی زوجین بستگی خواهد داشت. بر اساس تحقیقات انجام شده سن زنان در این روش بسیار مؤثر است، به طوری که زنان دارای 34 سال یا کمتر، بیشترین شانس موفقیت را خواهند داشت و و شانس زنان 43 ساله یا بالاتر برای بارور شدن از طریق روش IVF بسیار پایین است.

خلاصه

لازم به ذکر است که روش IVF از جمله قدیمی ترین روش ها برای درمان ناباروری است و تا امروز به کار گرفته شده است. محققین زمان نسبتاً زیادی برای تحقیق و آزمایش پیرامون عوارض و پیامد های این روش باروری در اختیار داشته اند و البته قابل ذکر است در حال بهبود روش های اجرایی IVF هستند.

اطلاعات تماس دکتر سجادی پور

اینستاگرام

drsajadipour

تلگرام

drsajadipoor54

واتس آپ

09015199844

تلفن مطب

09334007584

آدرس مطب تهرانسر: تهران، تهرانسر، بلوار اصلی، نبش بلوار لاله، کوچه شهید واحدی، مجتمع مهر، واحد یک

شماره تماس: ۰۹۰۱۵۱۹۹۸۴۴

روزهای زوج 15 الی 20

آدرس مطب شهریار: کلینیک تندیس سینا شهریار

شماره تماس: ۰۹۳۳۴۰۰۷۵۸۴

سه شنبه ها 11 الی 15

احساس خود را درباره این مقاله بگویید 3 نظر

5 3
درمان ناباروری با روش IVF
دکتر سجادی پور

تخفیف مراجعین سایت

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکتر سجادی پور © 1397  | طراحی و سئو: تیم فرابگیر