جلسه مشاوره رایگان
09038889080 - 09334007584
مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه

لابیاپلاستی

انسان ذاتا به دنبال زیبایی و جذابیت است که برای دستیابی به حس رضایت مندی درونی خود احساس می کند نیاز به انجام عمل های زیبایی دارد. این حس گاهاٌ می تواند مانند هر احساسات دیگری انسان را همچون عطش زده ای به دنبال رفع آن بکشاند. اما در مورد مشکلات و مسائل مربوط به زیبایی اندام تناسلی زنانه کار کمی سخت تر و صحبت از آن باعث شرمساری می شود.

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.

به همه خانم های در هر گروه سنی که هستند توصیه می کنیم که با در میان گذاشتن هر گونه مشکلات ظاهری و درمانی ناحیه تناسلی خود با متخصص زنان و زایمان که محرم شما است آن ها را برطرف و کیفیت و کمیت روابط زناشویی را افزایش دهید. در ادامه قصد داریم در مورد یکی از رایج ترین عمل های جراحی زیبایی زنان که تحت عنوان عمل جراحی لابیاپلاستی شناخته شده است صحبت کنیم تا با دانش و آگاهی بالا از این عمل بتوانید تاثیرات مثبت آن را در زندگی تان لمس کنید.

عمل لابیاپلاستی چیست؟

ناحیه تناسلی زنان از دو بخش داخلی و خارجی تشکیل شده است که جراحی لابیاپلاستی مربوط به قسمت بیرونی یا خارجی واژن است. بخش خارجی ناحیه تناسلی از دو لایه لابیاماژور و لابیامینور ساخته شده اند که لابیا ماژورها همان محل رویش موهای زائد اندام تناسلی و لابیامینورها هم قسمت گوشتی داخلی را شامل می شوند.

بنا بر تحقیقاتی که انجام شده است زیبایی دستگاه تناسلی یک امر نسبی است و اغلب لابیاهای واژن خانم ها شکل خاصی برای تبعیت از ایده زیبایی ندارند. جالب است بدانید شکل لابیاهای واژن هر کسی با فرد دیگر متفاوت است و زیبایی مختص به خودش را رقم زده است. اما گاهی اوقات مشاهده شده است که لابیاها به شدت بلند و بیرون زده اند و مایه دردسر و آزار زنان را فراهم کرده است.

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.

هم چنین این عوامل منجر به بروز عفونت های قارچی و روابط جنسی دردناک می شوند. البته که بزرگی لبه های بیرونی واژن باعث کاهش بهداشت و حتی میزان رضایت جنسی می شود، به همین منظور برای اطمینان از نتیجه بهتر به بهترین جراح زیبایی زنان مراجعه کنید. انجام جراحی لابیاپلاستی یا همان بریدن لابیاها باعث بازگرداندن جدابیت به اندام تناسلی خانم ها می شود.

جراحی لابیاپلاستی، از جمله روش های زیبایی در حوزه زنان است که دوره نقاهت بسیار کوتاه و نتایج درخشانی را به همراه دارد. با انجام این روش زیبایی، علاوه بر بهبود زیبایی ظاهری، اعتماد به نفس خانم ها در پوشیدن لباس های تنگ و جذب بیشتر خواهد شد. همچنین بسیاری از مشکلات خانم ها نیز برطرف خواهد شد.

مزایای جراحی لابیاپلاستی

از جمله مزایای لابیاپلاستی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نتایج دائمی
 • بهبود زیبایی ظاهری
 • کاهش تماس لابیا با لباس زیر
 • برداشت بافت اضافی و رفع پیگمان های تیره در لابیا
 • انجام در مطب و با بی حسی موضعی

بنابراین می توانیم بگوییم که عمل لابیاپلاستی علاوه بر این تاثیری که بر روی زیبایی ظاهری ناحیه تناسلی می گذارد، به درمان مشکلات گفته شده نیز کمک می کند. لابیاپلاستی جنبه های زیبایی و درمانی دارد که بسیار مفید است.

برخی افراد از ابتدا با لابیاهای بزرگ به دنیا می آیند. اما در برخی دیگر عواملی مانند بالا رفتن سن، زایمان و یا تغییرات هورمونی می توانند باعث بزرگ شدن لابیاها شود. با بالا رفتن سن که خاصیت الاستیسیته و کشسانی پوست ناحیه تناسلی کم می شود، تغییراتی در ظاهر این ناحیه نیز مشاهده خواهد شد. برای رفع این مشکل می توان از مزایای عمل لابیاپلاستی بهره برد.

چه افرادی می توانند از مزایای لابیاپلاستی بهره مند شوند؟

بسیاری از خانم از ظاهر بیرون زده لابیا مینور خود ناراضی هستند. این حالت می تواند منجر به بروز ناراحتی و درد هنگام پوشیدن لباس های ورزشی، فعالیت هایی مانند دوچرخه سواری و یا حین رابطه جنسی شود.

عمل لابیاپلاستی

در بسیاری از موارد، بعد از زایمان مخصوصا زایمان طبیعی، شاهد کشیدگی و افتادگی بیشتر لابیاها خواهیم بود. در موارد گفته شده، بیمار می تواند از مزایای لابیاپلاستی بهره مند شود.

مراحل لابیاپلاستی چگونه است؟

روند لابیاپلاستی به آناتومی ناحیه تناسلی بستگی دارد. این روش جراحی می تواند تحت بی حسی موضعی و یا بیهوشی انجام شود و در هر دو حالت، بیمار هیچ گونه دردی را احساس نخواهد کرد. لابیاپلاستی به دو روش زیر انجام می شود:

 • روش Trim : در این روش، برشی در امتداد لبه بافت و به منظور کاهش اندازه لابیا ایجاد خواهد شد. در صورت وجود پیگمان های تیره در این ناحیه، لابیاپلاستی به روش Trim به رفع این مشکل و روشن شدن ناحیه تناسلی نیز کمک خواهد کرد.
 • روش Wedge : این روش، به رفع عدم تقارن و کاهش بافت اضافی از قسمت میانی لابیا کمک می کند. در مقایسه با روش Trim، در این روش لبه های بافت لابیا درگیر نمی شوند و برش بر روی نمای خارجی ایجاد خواهد شد.

در هر دو روش، جای اسکار و بخیه ای بر جای نخواهد ماند. لابیاپلاستی روش سرپایی است، نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست و بیمار بلافاصله می تواند به منزل برگردد. مدت زمان انجام لابیاپلاستی به تکنیک به کار رفته در طول جراحی بستگی دارد و تقریبا در حدود یک ساعت به طول خواهد انجامید. توصیه می شود حتما قبل از تصمیم به انجام لابیاپلاستی، در جلسات مشاوره شرکت داشته باشید.

بیشتر بدانید: عوارض و علائم یائسگی چیست؟ چگونه این مرحله از زندگی را راحت تر بگذرانیم؟

اقدامات قبل از لابیاپلاستی

قبل از جراحی لابیاپلاستی، پزشک به معاینه دقیق لابیا و ساختارهای ناحیه تناسلی می پردازد و در خصوص مواردی مانند سوابق پزشکی، مصرف داروها و استعمال سیگار بحث خواهد شد. مواردی که باید از سوی بیمار رعایت شوند، عبارتند از:

 • انجام تست های آزمایشگاهی تجویز شده از سوی پزشک
 • کنار گذاشتن مصرف داروهای رقیق کننده خون، مکمل ها و ویتامین ها. این قبیل داروها احتمال خونریزی را افزایش می دهند.
 • توصیه می شود شش تا هشت ساعت قبل از لابیاپلاستی چیزی خورده و یا آشامیده نشود. به خصوص اگر قرار است جراحی با بیهوشی انجام شود.
 • استعمال سیگار و دخانیات باید تقریبا از دو هفته قبل جراحی کنار گذاشته شود. نیکوتین موجود در سیگار می تواند روند بهبود زخم را به تاخیر بیندازد.

دوره نقاهت و مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

همان طور که قبلا اشاره شد، یکی از مزایای لابیاپلاستی، دوره نقاهت بسیار کوتاه آن می باشد.  با این وجود، رعایت یک سری موارد از سوی بیمار توصیه می شود.

 • بهتر است از انجام فعالیت های شدید بدنی و ورزش به مدت دو تا سه هفته خودداری شود.
 • برقراری رابطه جنسی به مدت چهار تا شش هفته ممنوع است. البته در خصوص این بازه زمانی حتما با پزشک خود مشورت داشته باشید.
 • احتمال مشاهده کبودی و تورم بعد از جراحی در ناحیه لابیا وجود دارد، که البته کاملا طبیعی است و بعد از گذشت مدتی برطرف خواهد شد. استفاده از کمپرس یخ می تواند از شدت التهاب کم کند. نکته بسیار مهم است که کمپرس نباید مستقیم بر روی پوست قرار بگیرد.
 • معمولا این جراحی با درد همراه نیست. اما با این حال، داروهای مسکن برای بیمار در نظر گرفته می شود و در صورتی که درد برای بیمار قابل تحمل نباشد، می تواند از این داروها استفاده کند.
 • توصیه می شود تا چند روز بعد از جراحی، از پوشیدن لباس های تنگ خودداری شود.
 • تمامی نکات از سوی پزشک در اختیار بیمار قرار خواهد گرفت. آن چه که باید در این جا به آن اشاره کنیم است این است که آناتومی ناحیه تناسلی در هر خانمی متفاوت است و طول دوره نقاهت و هم چنین نتایج جراحی نیز متفاوت خواهد بود.

آیا لابیاپلاستی خطراتی هم به همراه دارد؟

همانطور که می دانید به طور طبیعی هر عمل جراحی ممکن است عوارض جانبی برای فرد به همراه داشته باشد، حال آن که هر نوع جراحی زیبایی زنان از جمله لابیاپلاستی هم از این قاعده مستثنی نیست و ممکن است خطراتی را در پی داشته باشد. شما با انتخابی هوشمندانه و رعایت نکات مراقبتی بعد از جراحی لابیاپلاستی به طور چشم گیری از بروز هر کدام از آن ها جلوگیری می کنید.

لابیاپلاستی یا لبیاپلاستی

شایع ترین عوارضی تا کنون گزارش شده است عبارت اند از:

 • تورم
 • التهاب
 • عفونت
 • باقی ماندن جای زخم و برش
 • احساس درد
 • سوزش
 • خارش

حتما خوانید: کولپوسکوپی چیست و چه زمانی بهتر است انجام شود؟

هزینه عمل لابیاپلاستی چقدر است؟

با توجه به شرایط کنونی نمی توان به طور قطعی اطلاعاتی از قیمت های این جراحی در اختیارتان قرار داد زیرا به عوامل مختلفی بستگی دارد. اما با این وجود می توان به برخی از عوامل موثر بر هزینه های جاری جراحی لابیاپلاستی اشاره کرد که شامل موارد زیر می شوند:

 • میزان دستمزد جراح لابیاپلاستی  که با توجه به مهارت، شهرت، تخصص و تجربه وی برآورد می شود.
 • کمیت و کیفیت ابزار و لوازم مورد استفاده در عمل
 • نوع بیمارستان یا کلینیک محل جراحی از جهت دولتی یا خصوصی بودن آن
 • تعداد جلسات مراجعه به پزشک متخصص زنان جهت چکاپ و ارزیابی های بعد از عمل
 • موقعیت مکانی مطب و کلینیک به منظور دسترسی آسان از منزل به آن جا

بیشتر بدانید: هزینه عمل لابیاپلاستی با لیزر چقدر است؟

کلام آخر

جراحی لابیاپلاستی که یکی از پر طرفدار ترین عمل های زیبایی زنانه محسوب می شوند موجب بهبود اعتماد و عزت نفس زنان در برقراری روابط زناشویی و کسب احساس رضایت درونی می شود. لذا در صورتی که شما هم کاندیدای جراحی لابیاپلاستی هستید می توانید با یک جراح زیبایی زنان مشورت کرده تا آگاهی های لازم در این مورد را کسب کنید. علاوه بر آن متخصصین این حوزه با ارائه مباحثی تحت عنوان سوالات متداول لابیاپلاستی موجبات آگاهی بخشی شما را فراهم نموده اند. این گونه به نتایج دلخواه خود می رسید.

اگر در خصوص عمل جراحی لابیاپلاستی سوالی دارید می توانید در انتهای این مقاله بخش نظرات آن را با دکتر بیتا سجادی پور متخصص زنان و زایمان مطرح کنید تا پاسخ خود را دریافت نمایید. همچنین برای مشاوره با خانم دکتر می توانید با شماره های 09015199844 و 09334007584 تماس حاصل نمایید.

اطلاعات تماس دکتر سجادی پور

اینستاگرام

drsajadipour

تلگرام

drsajadipoor54

واتس آپ

09015199844

تلفن مطب

09334007584

احساس خود را درباره این مقاله بگویید 17 نظر

5 17
لابیاپلاستی
دکتر سجادی پور

تخفیف مراجعین سایت

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

8 دیدگاه ها
 1. سلام من پیش خانوم دکترسجادی پورلابیاانجام دادم واقعاراضی بودم بایدبه خانوم دکتربگن پنجه طلا جراحیشون عالیه چقدم دستشون خوبه خیلی سریع اکی شدم ممنونم واقعاازخانوم دکترعزیز💝🧡💛💚

  پاسخ
  • خواهش میکنم عزیزم

   پاسخ
 2. سلام من چندوقت پیش عمل لابیا انجام دادم و راضی نیستم.
  یکی از دوستانم پیش خانم دکتر سجادی پور این عمل رو انجام دادن و بسیار راضی هستن. خواستم بپرسم امکان ترمیم هست گه من خدمت برسم

  پاسخ
  • سلام بله عزیزم مطب مراجعه کنید بررسی کنم که امکانش هست یا خیر

   پاسخ
 3. من زمستون پارسال انجام دادم خیلی عالی شده حتی ردش هم نمونده.. دوستی که گفته راضی نیستم حتما بقول خانم دکتر حرف گوش کن نبودی خیلی .. من هر کاری گفتن انجام دادم و پلاسما تراپی انجام دادم هم خودم هم دوستام رفتيم پیش ایشون عالی بودن پنچه طلاااااا هستید مهربون خانم

  پاسخ
  • ممنون عزیزم. خوشحالم که از نتیجه راضی بودید

   پاسخ
 4. من پارسال زمستون پیش خانوم دکتر سجادی پور عمل کردم واقعا راضی هستم اصلا نیازی به گفتن من نبودو خودشون حتی جاهایی ک فکر نمیکردم جمع بشه لیفت کردن واقعا سنگ تموم گذاشتنو کارشون عالیه با اینکه تجربه بدی داشتن پیش یه دکتر دیگه اما ایشون به حدی زیبا عمل کردن ک خودم لذت میبرم از کارشون

  پاسخ
  • سلامت باشید گلم. خوشحالم از رضایتتون

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکتر سجادی پور © 1397  | طراحی و سئو: تیم فرابگیر