جلسه مشاوره رایگان
09038889080 - 09334007584
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

عمل زیبایی شکم بعد از زایمان

بزرگی شکم و افتادگی پوست شکم یکی از مشکلات شایع خانم ها بعد از زایمان است که باعث کاهش زیبایی اندام و از دست رفتن اعتماد به نفس آن ها می شود. دلیل آویزان شدن و افتادگی پوست شکم، کشیده شدن پوست در طول دوران بارداری زنان است که حتی با ورزش هم از بین نمی رود و عمل زیبایی برداشتن پوست اضافی شکم کمک شایانی می کند.

انجام تمرینات ورزشی می تواند در کاهش چربی های اضافی کمک کننده باشد ولی در از بین بردن پوست اضافی بعد از زایمان تاثیر چندانی نخواهد داشت. بنابراین می توان به عمل جراحی مینی ابدومینوپلاستی یا عمل زیبایی برداشتن پوست اضافی شکم بعد از زایمان تحت نظر متخصص اقدام نمود. در ادامه مطالب بیشتری در خصوص عمل جراحی برداشتن پوست و چربی اضافی شکم بیان خواهیم نمود.

صحبت های دکتر بیتا سجادی پور در خصوص عمل زیبایی برداشتن پوست اضافی شکم و عمل مینی ابدومینوپلاستی را مشاهده نمایید.

عمل زیبایی برداشتن پوست اضافی شکم عمل زیبایی برداشتن پوست اضافی شکم عمل زیبایی برداشتن پوست اضافی شکم

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.

حتما بخوانید: کربوکسی تراپی برای از بین بردن ترک های شکم بعد از بارداری

مینی ابدومینوپلاستی یا عمل زیبایی برداشتن پوست اضافی شکم چیست؟

ابدومینوپلاستی یکی از روش های لاغری شکم یا جراحی شکم است که یکی از روش های موثر در جراحی شکم زنان مینی ابدومینوپلاستی است. مینی ابدومینوپلاستی با پیکرتراشی تناسب اندام را در فردی که پوست و چربی اضافی فقط در زیر شکم دارد، فراهم می نماید.

مینی ابدومینوپلاستی نوعی جراحی پلاستیک است که برای برداشتن پوست اضافی، ترک های پوستی، چربی های اضافی جزئی در ناحیه تحتانی شکم استفاده می شود. جراحی شکم باعث اصلاح شلی و افتادگی ناحیه فوقانی شرمگاه می شود. این روش آسیب بسیار کمی دارد و محل ناف را تغییر نمی دهد.

اگر در زیر شکم چربی اضافی دارید یا پوست شکم شل و آویزان است عمل جراحی مینی ابدومینوپلاستی برای شما بسیار موثر است. چربی ها در ناحیه شکم و پهلو را می توان با این روش تخلیه کرد. مینی ابدومینوپلاستی چین و چروک و ترک های شکم را برطرف می کند و شکمی سفت با پوستی صاف می سازد.

حتما بخوانید: بهترین جراح زیبایی زنان در تهران چه ویژگی هایی دارد؟

مزایای مینی ابدومینوپلاستی

مینی ابدومینوپلاستی یا جراحی شکم ویژگی های مختلفی دارد که در ادامه به مزایای مینی ابدومینوپلاستی اشاره خواهیم کرد.

 • در این روش جراحی میزان خونریزی کم است.
 • نمای شکم از نیم رخ طبیعی تر است زیرا از روش لیپوساکشن برای عمل ابدومینوپلاستی استفاده می شود.
 • بعد از عمل جراحی مینی ابدومینوپلاستی خطوط اسکار و استریا روی پوست باقی نمی ماند.
 • بعد از تخلیه چربی از شکم، پوست اضافی کشیده می شود.
 • عوارض جراحی شکم بسیار محدود و گذرا است و تورم و کبودی ناشی از عمل بعد از گذشت چند روز برطرف می شود.
 • مینی ابدومینوپلاستی به عصب های لنفاتیک و دیواره های شکم آسیبی وارد نمی کند.
 • دوره نقاهت مینی ابدومینوپلاستی بسیار کوتاه است.
 • افرادی که دخانیات استفاده می کنند مینی ابدومینوپلاستی برای آن ها مناسب است.

جراحی برداشتن پوست اضافی شکم را چه متخصصی انجام دهد بهتر است؟ 

جراح و متخصص زنان و زایمان یکی از اقداماتی که می تواند در این زمینه انجام دهد، مینی ابدومینوپپلاستی و برداشتن پوست اضافی شکم ناشی از بارداری است. بنابراین ابتدا فرد باید تحت معاینه متخصص زنان قرار گیرد تا پزشک تشخیص دهد که فرد چه میزان چربی اضافی دارد. اگر به برداشتن میزان زیادی از چربی که ناشی از چاقی است نیاز باشد ، باید فرد تحت نظر جراح پلاستیک قرار گیرد تا این عمل را انجام دهد.

عمل زیبایی برداشتن پوست اضافی شکم
عمل زیبایی برداشتن پوست اضافی شکم

عمل زیبایی برداشتن پوست اضافی شکم عمل زیبایی برداشتن پوست اضافی شکم عمل زیبایی برداشتن پوست اضافی شکم

فرد پس از مشاوره و معاینه متخصص زنان و زایمان و دارا بودن شرایطی می تواند همزمان با سایر عمل های جراحی زنان اقدام به این عمل نماید.

در چه شرایطی متخصص زنان و زایمان اقدام به عمل زیبایی شکم بعد از زایمان می کند؟

با توجه به شرایط زیر جراح و متخصص زنان و زایمان می تواند اقدام به جراحی زیبایی شکم و برداشتن پوست اضافی همزمان با زایمان سزارین یا سایر عمل های جراحی زنان نماید:

 • اگر میزان بافت چربی بیمار زیاد نباشد و مقداری از پوست شکم چروک شده باشد.
 • اگر بافت چربی در نواحی مختلف شکم و پهلو وجود نداشته باشد و فقط در نواحی کشیدگی پوست نیاز به جراحی باشد.

در صورتی که بافت چربی در نواحی شکم و پهلو گسترده باشد و پوست بسیار کشیده و آویزان شده باشد، نیاز به جراحی ابدومینوپلاستی کامل است که به روش های مختلفی مانند لیپوساکشن، لیپوماتیک و… توسط جراح پلاستیک انجام می شود.

آیا می دانید روش جوانسازی آر اف واژن چیست و چه کاربردهایی دارد؟

نمونه زایمان و مینی ابدومینوپلاستی همزمان2
نمونه زایمان و مینی ابدومینوپلاستی همزمان
نمونه زایمان و مینی ابدومینوپلاستی همزمان
نمونه زایمان و مینی ابدومینوپلاستی همزمان

آیا پوست اضافی شکم برگشت پذیر است؟

در پاسخ به این سوالی می توان گفت که خیر، پوست اضافی برداشته شده زیر شکم برگشت پذیر نیست و بافت برداشته شده دوباره ساخته نمی شود.

یکی از نکاتی که فرد پس از جراحی پوست اضافی شکم بعد از زایمان باید رعایت کند، کنترل وزن است. یعنی فرد نباید دچار اضافی وزن و چاقی شود. بافت چربی با میزان دریافت کالری اضافی ساخته می شود و در نتیجه زیر پوست تجمع می یابد که این امر اجتناب ناپذیر است. بنابراین پوست اضافی زیر شکم به هیچ عنوان برگشت پذیر نیست و تنها بافت چربی است که امکان بازگشت مجدد دارد.

جراحی زیبایی شکم بعد از زایمان را با چه عمل هایی به صورت همزمان می توان انجام داد؟

عمل برداشتن پوست اضافی شکم را می توان با سایر عمل های جراحی زیبایی زنان، زایمان سزارین و جراحی های باز شکم برای درمان بیماری ها از جمله برداشتن رحم یا هیسترکتومی، کیست تخمدان، برداشتن فیبروم رحم یا میومکتومی و… انجام داد.

در خصوص روش های جوانسازی واژن و ناحیه تناسلی حتما بخوانید.

آیا عمل زیبایی شکم را می توان همزمان با سزارین انجام داد؟

عمل های زیبایی زنان را نمی توان همزمان با زایمان سزارین انجام داد مگر در صورتی که یک جراحی اورژانسی نیاز باشد. اما تنها جراحی که می توان همزمان با زایمان سزارین انجام داد، همین عمل جراحی برداشتن پوست اضافی زیر شکم ناشی از بارداری است. به این صورت که میزان برش جهت زایمان کمی بزرگتر انجام می گردد، چربی و پوست اضافی شکم نیز همزمان با زایمان سزارین برداشته می شود.

عمل زیبایی برداشتن پوست اضافی شکم
عمل زیبایی برداشتن پوست اضافی شکم

عمل زیبایی برداشتن پوست اضافی شکم عمل زیبایی برداشتن پوست اضافی شکم عمل زیبایی برداشتن پوست اضافی شکم

انجام همزمان این عمل جراحی حتما باید توسط متخصص زنان و زایمان متبحر و باتجربه انجام گردد تا فرد زمان کمتری بیهوش بماند و جراحی در زمان کوتاهی انجام گردد.

در خصوص عوارض زایمان سزارین بیشتر بدانید.

چه افرادی کاندید مناسب جراحی برداشتن پوست اضافی شکم هستند؟

یکی از سوالات شایع در زمینه عمل زیبایی شکم بعد از زایمان توسط متخصص زنان و زایمان این است که چه افرادی کاندید مناسب برای این عمل هستند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:

 • خانم هایی که لاغر هستند و در زمان بارداری دچار کمی اضافه وزن شده و پوست شکم آن ها دچار افتادگی و کشیدگی ناشی از بارداری می شود.
 • زنانی که پس از بارداری با رعایت رژیم غذایی سخت و انجام فعالیت ورزشی سنگین نمی توانند شکم قبلی یا سفتی شکم خود را بازیابی کنند این عمل بسیار برای آن ها مفید است.
 • افرادی که با کاهش وزن، پوست شکم دچار افتادگی در ناحیه تحتانی شکم شده است.
 • اگر خوش هیکل هستید اما شکم دارید عمل مینی ابدومینوپلاستی برای شما مفید است.

بنابراین می توان گفت که خانم هایی که اضافه وزن زیادی دارند و میزان بافت چربی در آن ها زیاد است کاندید مناسبی برای این نوع عمل نیستند و باید تحت نظر جراح پلاستیک عمل ابدومینوپلاستی برای آن ها انجام شود.

آیا امکان بارداری بعد از مینی ابدومینوپلاستی وجود دارد؟

یکی از سوالات خانم هایی که آرزوی داشتن شکمی تخت و صاف دارند، این است که آیا بعد از مینی ابدومینوپلاستی امکان بارداری وجود دارد؟

هدف از عمل زیبایی مینی ابدومینوپلاستی تناسب زیبایی شکم است یعنی برداشتن چربی پوست و شل شدن پوست، رفع رسوبات چربی است. جراح زیبایی زنان یه برش افقی در ناحیه بیکینی ایجاد می کند و پوست و بافت چربی را از عضله جدا می کند و اضافی آن را از بین می برد. سپس یک بخیه روی زخم جراحی میزند و جای بخیه را چسب می زند و پانسمان می کند.

البته بهتر است بعد از بارداری جراحی مینی ابدومینوپلاستی انجام شود. زیرا بارداری مجدد باعث شل شدن مجدد پوست و انباشتن چربی مجدد خواهد شد.

صحبت های خانم دکتر بیتا سجادی پور در خصوص اضافه وزن در بارداری و عوارض آن را مشاهده نمایید.

عمل زیبایی برداشتن پوست اضافی شکم عمل زیبایی برداشتن پوست اضافی شکم عمل زیبایی برداشتن پوست اضافی شکم

به صورت خلاصه می توان گفت که عمل زیبایی برداشتن پوست و چربی اضافی شکم برای افرادی که قبل از بارداری لاغر بوده اند و طی دوران بارداری دچار اضافه وزن کمی شده اند، قابل انجام است. این نوع عمل برگشت پذیر نیست و تنها با افزایش چربی های بدن پوست دچار کشیدگی و افتادگی می شود. جراحی برداشتن پوست اضافی شکم را می توان همزمان با زایمان سزارین، سایر عمل های زیبایی و جوانسازی واژن، عمل های درمانی بیماری های زنان انجام داد که باید توسط متخصص زنان و زایمان با مهارت کافی انجام شود.

دکتر بیتا سجادی پور جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی در تهران و شهریار از میزان تجربه و مهارت کافی در این زمینه و سایر عمل های زنان برخوردار هستند.

اطلاعات تماس دکتر سجادی پور

اینستاگرام

drsajadipour

تلگرام

drsajadipoor54

واتس آپ

09015199844

تلفن مطب

09334007584

احساس خود را درباره این مقاله بگویید 33 نظر

5 33
عمل زیبایی شکم بعد از زایمان
برچسب ها:
دکتر سجادی پور

تخفیف مراجعین سایت

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

6 دیدگاه ها
 1. سلام عزيزم ممنون از مطالب مفيدتون من چندين ساله كه مريضتون هستم و واقعا از برخورد و درمانتون راضي هستم خدا به شما سلامتي بده

  پاسخ
  • ممنون سلامت باشید گلم

   پاسخ
 2. سلام من من دوران بارداریم کاقعاغصه اینوداشتم که شکمم آویزون میشه چیکارکنم اعتمادبه نفسموواقعاازدست میدادم تااینکه باخانواده دکترسجادی پوراشناشدم وهمزمان باعمل سزارین مینی ابدوانجام دادم واقعاازشون راضیم شکمموکه نگاه میکنم فقط ایشونودعامیکنم هم لحاظ پزشکی هم برخوردمهربونواترژی که دارن نمونه هستن خداحفظشون کنه واقع واسمون

  پاسخ
  • عزیز دلمین مرسی

   پاسخ
 3. سلام من پیش خانم دکتر ابدو انجام دادم. واقعا راضی هستم. بی نظیرید خانم دکتر

  پاسخ
  • قربونت عزیرم لطف داری

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکتر سجادی پور © 1397  | طراحی و سئو: تیم فرابگیر