جلسه مشاوره رایگان
09038889080 - 09334007584
مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه

سفید کردن واژن؛ معرفی روش ها

یکی از مهم ترین عوامل موثر بر روی ظاهر ناحیه تناسلی بانوان را می توان رنگ آن دانست. در پی اثر گذاری عوامل مختلفی ممکن است که رنگ واژن تیره شود و زیبایی خود را از دست دهد و نیاز به سفید کردن و روشن سازی واژن باشد.

در صورتی که فرد بخواهد تیره رنگی این ناحیه را از بین ببرد واقدام به سفید کردن و روشن سازی واژن نماید، متخصص زنان می تواند راه های مختلفی را به او معرفی کند. در ادامه علت تیرگی واژن و روش های روشن سازی و سفید کردن ناحیه تناسلی یا رفع و از بین بردن تیرگی و سیاهی بدن در ناحیه تناسلی ، کشاله ران و زیر بغل را بررسی خواهیم کرد.

در ابتدا صحبتهای خانم دکتر بیتا سجادی پور در خصوص علت تیرگی ناحیه تناسلی ، کشاله ران و زیر بغل همچنین روش ترکیبی رفع تیرگی و روشن سازی و سفید کردن واژن توجه می نماییم.

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.

چرا رنگ واژن تیره می شود؟

رنگ پوست واژن می تواند به خودی خود و به طور ژنتیکی تیره باشد یا بر اثر عوامل مختلفی که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت، دچار تیرگی شود که در این صورت نیاز به استفاده از روش های سفید کردن وروشن سازی واژن ، زیر بغل و کشاله ران می باشد:

در خصوص روش های جوانسازی و زیبایی واژن بیشتر بدانید.

تیرگی واژن

افزایش سن

با افزایش سن و از بین رفتن حالت جوانی و الاستیک پوست واژن و همچنین اثر گذاری هورمون های مختلف، ممکن است رنگ واژن تیره شود. در نتیجه می تواند نارضایتی فرد از ظاهر خود را به همراه داشته باشد.

مصرف داروهای خاص

برخی از داروها با ایجاد تغییرات در تعادل هورمون ها می توانند به عنوان یک عامل اثر گذار بر روی رنگ پوست ناحیه تناسلی بانوان عمل کرده و آن را تیره تر سازند.

عدم استفاده از لباس زیر مناسب

یکی از مهم ترین دلایل تیرگی واژن و نیاز به روشن سازی را می توان ایجاد رطوبت و تعریق زیاد در این ناحیه دانست. مهم ترین دلیل ایجاد رطوبت در ناحیه واژن، عدم استفاده از لباس زیر مناسب و بهداشتی است.

در این رابطه باید بدانید که بهترین انتخاب ها برای داشتن لباس زیر مناسب و جلوگیری از بروز تیرگی در واژن، لباس زیر های نخی، غیر پلاستیکی هستند. این انواع لباس می توانند تهویه مناسبی در این ناحیه ایجاد کرده و باعث حذف یکی از مهم ترین دلایل تیرگی واژن و عدم نیاز به سفید کردن بشود.

آیا قصد انجام لیزر موهای زائد را دارید و نمیدانید که آیا انجام دهید یا خیر؟ هر آنچه در خصوص لیزر موهای زائد باید بدانید.

از بین بردن موهای زائد ناحیه واژینال با ژیلت و تیغ

در صورتی که شما همواره از تیغ و ژیلت برای اصلاح موهای ناحیه تناسلی خود ایجاد می کنید، خوب است بدانید که به دلیل بروز اصطکاک در پی بهره گیری از این ابزارها، احتمال تیره شدن رنگ پوست این بخش بالاتر می رود.

البته نمی توان گفت که روش هایی مانند لیزر موهای زائد هیچ تاثیری بر روی تیره شدن واژن ندارند. در برخی موارد، ممکن است شما با مراجعه به یک فرد غیر متخصص و لیزر کرن موهای زائد ناحیه تناسلی خود، دچار سوختگی و در پی آن تیرگی واژن و نیاز به روشن سازی و سفید کردن ناحیه تناسلی شوید. زطظ

اضافه وزن و چاقی

در صورتی که شما اضافه وزن داشته باشید، پوست دو طرف واژنتان بر روی یکدیگر کشیده شده و اصطکاک ایجاد شده ناشی از چاقی می تواند به مرور باعث تیره شدن رنگ واژن و نیاز به روش های روشن سازی و سفید کردن واژن شود.

کمبود برخی ویتامین ها و موارد معدنی در بدن

بارداری

در خصوص مراقبت های دوران بارداری در سه ماهه اول بیشتر بدانید.

عفونت های پوستی و قارچ های ناحیه واژن

اگر به دلیل تیرگی و سیاهی واژن در برقراری رابطه جنسی اعتماد به نفس ندارید و از ظاهر بدن خود ناراضی هستید، باید اقدام به روشن سازی و سفید کردن ناحیه تناسلی نمایید.

حتما بخوانید: علت عفونت های مکرر واژن در زنان چیست و چه نشانه هایی دارد؟

روش های سفید سازی واژن ، کشاله ران و زیر بغل

تیرگی واژن یک بیماری به حساب نمی آید؛ بلکه تلاش برای رفع آن یکی از اقدامات زیبایی است. امروزه به دلیل پیشرفت گسترده ای که در زمینه زیبایی زنان حاصل شده است، روش های مختلفی برای رفع تیرگی واژن به وجود آمده اند.

روشن سازی ناحیه تناسلی

مهم ترین روش های سفید کردن واژن عبارتند از:

دارو درمانی

استفاده از داروهایی که سرعت تولید رنگدانه در پوست را کاهش می دهند، می تواند به کاهش تیرگی و سفید کردن واژن کمک کند. البته باید در نظر داشته باشید که دارو درمانی در این مورد روشی قطعی نیست و حتی ممکن است در بسیاری از افراد باعث بروز واکس های آلرژیک گردد.

کربوکسی تراپی

جوانسازی واژن با کربوکسی تراپی را می توان یکی از بهترین راه ها برای رفع تیرگی واژن دانست. در این روش با استفاده از گاز دی اکسید کربن می توان به ترمیم سلولی، رفع تیرگی و همچنین رفع مشکلات دیگر مانند استرچ مارک ها (ترک های حاصل از چاقی و لاغری) و … کمک کرد. کربوکسی تراپی روش بسیار موثری برای رفع تیرگی و روشن سازی ناحیه تناسلی، کشاله ران و زیر بغل می باشد.

این روش هیچ عارضه ای ندارد و به صورت کاملا ایمن در مطب دکتر بیتا سجادی پور قابل انجام است.

حتما بخوانید: کربوکسی تراپی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

تعداد جلسات موردنیاز روش ترکیبی روشن سازی واژن

روشن سازی و سفید کردن واژن در مطب دکتر بیتا سجادی پور برای دریافت نتیجه بهتر، روش های فوق به صورت ترکیبی انجام می شود که تاثیر فوق العاده ای در تغییر رنگ پوست و رفع تیرگی و سیاهی واژن دارد.

معمولا این روش ترکیبی حدودا 5 جلسه نیاز است تا تیرگی ها را کاملا از بین ببرد اما گاهی اوقات که سیاهی ها و تیرگی بسیار شدید است ممکن است تا 7 الی 8 جلسه نیز برای روشن سازی نیاز باشد. به این صورت که کربوکسی تراپی حدودا دو جلسه به فاطله هر هفته یکبار و سپس برای جلسه های سوم، چهار و پنجم و… به فاصله هر سه هفته یکبار از ترکیب مزونیدلینگ، میکرونیدلینگ و لوسیون تراپی و پلاسما تراپی استفاده می شود.

هزینه روشن سازی و سفید کردن واژن

هزینه استفاده از روش ترکیبی سفید کردن واژن بستگی به میزان تیرگی و تعداد جلسات تعیین شده توسط پزشک متخصص در جلسه مشاوره دارد. میزان تخصص و مهارت پزشک بسیار در انجام روش جوانسازی و روشن سازی ناحیه تناسلی امر مهمی است که در پایان باعث نتیجه بسیار بهتری خواهد شد. برای اطلاع از قیمت و هزینه روشن سازی می توانید با شماره تلفن های مطب که در انتها مطلب قرار دارد تماس بگیرید و استعلام نمایید.

حتما برای رفع تیرگی و از بین بردن سیاهی واژن به متخصص زنان مراجعه کنید زیرا متخصص با اطلاع از آناتومی و با توجه به مهارت و تخصصی که دارد می داند که چه میزان استفاده از این روش ترکیبی برای فرد موثر است و اینکه چگونه درمان را انجام دهد بهتر است.

لیزر مونالیزا تاچ

آیا می دانستید که استفاده از لیزر مونالیزا تاچ برای رفع تیرگی واژن را بهترین روش برای این کار می دانند؟ تنها با گذراندن 2 الی 3 جلسه لیزر درمانی می توانید به طور کلی تیرگی ناحیه تناسلی خود را از بین ببرید. نتایج استفاده از لیزر مونالیزا آنی هستند و بلافاصله بعد از هر جلسه شما شاهد تغییرات واژن خود خواهید شد. لازم به ذکر است که لیزر مونالیزا گاهش اوقات باعث تیره تر شدن ناحیه تناسلی می گردد. بنابراین بهترین روش استفاده از روش ترکیبی که در بالا اشاره شد، می باشد.

سوالات متداول

با خواندن این مقاله از مهم ترین عوامل موثر بر بروز تیرگی واژن و راه های رفع آن آگاهی پیدا کردید. برای گرفتن وقت مشاوره از دکتر بیتا سجادی پور، متخصص زنان و زایمان و جراح زیبایی زنان می توانید با هر یک از شماره تلفن های 09015199844 و 09334007584 تماس حاصل فرمایید.

اطلاعات تماس دکتر سجادی پور

اینستاگرام

drsajadipour

تلگرام

drsajadipoor54

واتس آپ

09015199844

تلفن مطب

09334007584

احساس خود را درباره این مقاله بگویید 21 نظر

5 21
سفید کردن واژن؛ معرفی روش ها
برچسب ها:
دکتر سجادی پور

تخفیف مراجعین سایت

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

16 دیدگاه ها
 1. سلام
  ببخشید چند جلسه طول میکشه تا قسمت بیکینی کاملا سفید بشه ؟

  پاسخ
  • بستگی داره چقدر پوست شما جوابدهی داره و این به جنس پوست شما مربوطه

   پاسخ
 2. سلام
  من الان یه ۲ جلسه هست از مزو ندلینگ اگه اسمشو اشتباه نگفته باشم استفاده کردم و خیلی راضی بودم و چندین درجه روشن تر شده پیش دکتر سجادی پور توی تهرانسر مطبشونه .

  پاسخ
  • بله عزیزم مزونیدلینگ و روش ترکیبی مورد استفاده در مطب برای روشن سازی و رفع تیرگی واقعا موثره

   پاسخ
 3. سلام

  خانم دکتر مهربان و خوش اخلاق من عمل لابیا پیش شما انجام دادم و خیلی خیلی راضی هستم
  چقدر بعد از این عمل میتونم برای سفید کردن واژن اقدام کنم

  پاسخ
  • سلام عزیزم ، دو ماه بعد میتونید برای روشن سازی اقدام کنید

   پاسخ
 4. سلام
  خانم دکتر من به دلیل حساسیت به تیغ از کرم های موبر و پودرهای موبر استفاده میکنم
  آیا استفاده از اینها هم باعث تیرگی واژن میشه؟؟

  پاسخ
  • عزیزم کرم های موبر تاثیر کمتری در تیرگی واژن دارند
   بهترین راه برای حذف موهای زائد اگر شرایطش رو داشته باشید لیزر موهای زائد هست که ما در کلینیک انجام میدیم. میتونید تماس بگیرید و مراجعه کنید

   پاسخ
 5. سلام خانم دکتر سجادی پور عزیز.. من ۲ جلسه کربوکسی گرفتم الانم دوجلسه پیش شما نزو انجام دادم بعد تزریق شما برام پلاسما هم زدید رایگان … من خیلی راضی هستم تغییر هم روشن شده هم پوستم لطیف تر شده .. تجربه من اینه که دوستان اجازه بدید دکتر کارشو انجام بدن. من خودم خیلی تمایل داشتم لیزر کنم ولی خانم دکتر گفت نیاز نداری اول ناراحت شدم چون لیزر دویت داشتم اما الان خوشحالم که حرف خانم دکتر گوش کردم

  پاسخ
  • بله گلم روش ترکیبی در مطب بسیار در سفید کردن ناحیه تناسلی مؤثره. لیزر گاهی اوقات حتی باعث سیاه شدن و تیرگی هم می شود. برای نواحی دیگر بدن هم خواستید بیاید انجام بدید

   پاسخ
 6. اگ ناحیه ای تیره باشه مثلا واژن برای رفع موی زاید ک پوست تیره هستش پوست نمیسوزه چون هرچی خوندم و دیدم میگن لیزر موی زاید برای پوستهای تیره بده میشه بدونم کدوم لیزر بهتره واسه اینکار و بهتره اول سفیدی واژن انجام بشه یارفع سیاهی واژن ممنون

  پاسخ
  • سلام عزیزم بهتره اول لیزر موهای زائد انجام بشه و بعد برای روشن سازی اقدام کنید
   برای پوست های تیره لیزرتیتانیوم بهتره ولی باز هر پوستی با پوست دیگه فرق میکنه

   پاسخ
 7. اگ ناحیه ای تیره باشه مثلا واژن برای رفع موی زاید ک پوست تیره هستش پوست نمیسوزه چون هرچی خوندم و دیدم میگن لیزر موی زاید برای پوستهای تیره بده میشه بدونم کدوم لیزر بهتره واسه اینکار و بهتره اول سفیدی واژن انجام بشه یارفع موی زاید ممنون

  پاسخ
  • سلام عزیزم بهتره اول لیزر موهای زائد انجام بشه و بعد برای روشن سازی اقدام کنید
   برای پوست های تیره لیزرتیتانیوم بهتره ولی باز هر پوستی با پوست دیگه فرق میکنه

   پاسخ
 8. سلام . من دچار تبخال تناسلی غیرفعال هستم یعنی با کمک پزشک مدتهاست تبخال نمیزنم . برای سفید کردن واژن میتوانم اقدام کنم ؟؟؟ ترجیحم با لیزر هست

  پاسخ
  • سلام بله می تونید. فقط در طول دوره روشن سازی باید قرص اسیکلویر مصرف کنید.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکتر سجادی پور © 1397  | طراحی و سئو: تیم فرابگیر