جلسه مشاوره رایگان
09038889080 - 09334007584
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

روش های جوانسازی واژن

روش های جوانسازی واژن، امروزه روش های گوناگونی دارد که هر کدام طرفداران خاص خود را دارد. زیبایی و جوانسازی ناحیه تناسلی یک عنوان بحث برانگیز است که به منظور درمان تغییرات مختلف فیزیولوژیکی در مجرای واژن، دیواره ی واژن یا کف لگن (غالباً به دنبال زایمان طبیعی)، در بین خانم ها بسیار پرطرفدار می باشد. بسیاری از زنانی که زایمان های طبیعی پی در پی یا یائسگی را پشت سر گذاشته اند، ممکن است دچار سستی کانال واژن، آسیب در لگن، خشکی واژن یا اختلال در استحکام دیواره ی واژن شوند.

این تغییرات فیزیولوژیکی می تواند به شرایط دیگری مانند بی اختیاری ادرار منجر شود که در نهایت این عوامل می توانند بر زندگی جنسی فرد و همچنین اعتماد بنفس در زندگی زناشویی تأثیر بگذارند. روش های جوانسازی واژن اعم از روش های جراحی و غیر جراحی باعث رفع این مشکلات در خانم ها و افزایش اعتماد به نفس آن ها می شود. بنابراین بهتر است هر خانمی اطلاعاتی در خصوص این روش ها داشته باشد که بسیار کاربردی هستند. در این نوشته قصد داریم به روش های جوانسازی واژن بپردازیم. با ما همراه باشید.

روش های جوانسازی واژن
روش های جوانسازی واژن

انواع روش های جوانسازی واژن

اصطلاح جوان سازی واژن چندین روش مختلف را در بر می گیرد. از جمله اصطلاحات دیگر این عمل؛ جراحی پلاستیک دستگاه تناسلی زنانه، جراحی زیبایی واژن، جراحی پلاستیک ولووژینال و جراحی واژن است. از جمله روش های جراحی پلاستیک دستگاه تناسلی زنانه می توان به لابیاپلاستی، کوچک کردن کلاهک کلیتوریس، لابیا ماژور پلاستی، مونس پلاستی و واژینوپلاستی اشاره کرد. در ادامه به توضیحات مختصری در مورد هریک از این روش ها خواهیم پرداخت؛

روش های جوانسازی واژن روش های جوانسازی واژن روش های جوانسازی واژن

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.

کوچک کردن کلاهک کلیتوریس

افزایش عفونت ‌های ادراری، ناراحتی حین برقراری رابطه جنسی، یا کاهش حساسیت جنسی در خانم هایی که بافت اضافی کلیتوریس دارند، باعث تجربه ناخوشایند و آزار آن ها می شوند. همچنین خانم هایی که لابیاپلاستی انجام می دهند و لابیا مینور آن ها کوچک می شود، برای ایجاد تعادل ظاهری، برداشتن پوست اضافی اطراف آن نیز برای آن ها ضروری می باشد. معمولاً این جراحی به همراه عمل لابیاپلاستی انجام می شود.

روش بیهوشی برای کوچک کردن کلاهک کلیتوریس

همانطور که گفته شد، این جراحی اغلب در زمان انجام لابیاپلاستی، تحت بی حسی موضعی با آرام بخش یا تحت بیهوشی عمومی انجام می شود.

لابیاماژورپلاستی

لابیاماژور پلاستی روشی جراحی است که به منظور کاهش اندازه لابیا ماژورای بیرونی و مویی طراحی شده است.

دلایل انجام لابیاماژورپلاستی

لابیا ماژور همان لابیاهای بیرونی هستند که دو لایه پوستی از قسمت تپه ونوس روی استخوان ناحیه تناسلی تا ناحیه پرینه می باشد. بیمارانی که احساس می کنند لابیا ماژور آن ها بیش از حد بزرگ است و آویزان هستند، ممکن است از فعالیت هایی مانند دوچرخه سواری احساس ناراحتی کنند یا ممکن است از این حالت خجالت زده باشند.

روش های جوانسازی واژن
روش های جوانسازی واژن

روش جراحی لابیا ماژورپلاستی

جراح پلاستیک دو هلال جزئی پوست را از قسمت داخلی هر لابیا خارج می کند. مقدار حذف شده به مقدار بافت اضافی بستگی دارد. در برخی موارد، هنگامی که کمبود چربی در لابیاماژورها وجود داشته باشد، می توان مقدار کمی چربی از نواحی دیگر بدن، پس از لیپوساکشن به لابیاماژور منتقل کرد. بسته شدن محل برش ها، معمولاً با بخیه های قابل جذب انجام می شود.

مونس پلاستی

مونس پلاستی روشی است که طی آن از برآمدگی ناحیه مونس کاسته می شود. مونس در واقع قسمت بالای ناحیه ی تناسلی و دقیقاً در زیر شکم می باشد.

روش های جوانسازی واژن روش های جوانسازی واژن روش های جوانسازی واژن

دلایلی انجام مونس پلاستی

برخی از خانم ها با وجود برآمدگی اضافی از پوست و چربی در مونس ها، ناراحت هستند. این برآمدگی باعث می شود که آن ها از پوشیدن کت و شلوار یا شلوار تنگ و لباس شنا احساس شرمساری کنند.

هدف از جراحی مونس پلاستی بسته به علت برآمدگی، کاهش میزان بافت چربی و یا پوست در این ناحیه می باشد. در برخی افراد انجام لیپوساکشن در ناحیه مورد نظر منجر به رسیدن به نتیجه مطلوب می شود.

روش بیهوشی در جراحی مونس پلاستی

بسته به میزان بافتی که باید برداشته شود، برای برخی روش ها از بی حسی موضعی با آرام بخش استفاده می شود، اما بیهوشی عمومی در اغلب موارد ارجح  خواهد بود.

واژینوپلاستی

واژینوپلاستی روش جراحی برای تنگ کردن واژن با هدف ایجاد کنترل و افزایش قدرت ماهیچه ای بر روی واژن از جمله روش های جوانسازی واژن می باشد.

دلایل انجام واژینوپلاستی

اغلب زنان ممکن است پس از زایمان، از سستی واژن خود شکایت کنند، که ناشی از کشیدگی بافت ها و جدا شدن عضلات است و این کمبود می تواند باعث اختلال درعملکرد جنسی شود. جراحی واژینوپلاستی عضلات جدا شده را به هم می رساند و پوست مخاط اضافی از قسمت پشت واژن برداشته می شود. همچنین می توان پوست خارجی را برای زیبایی ظاهری بیشتر از بین برد.

بیهوشی برای واژینوپلاستی

در حالی که واژینوپلاستی را می توان تحت بی حسی موضعی انجام داد، بسیاری از بیماران تمایل دارند که آن را تحت بیهوشی عمومی انجام دهند.

روش های جوانسازی واژن روش های جوانسازی واژن روش های جوانسازی واژن

نتایج واژینوپلاستی چیست؟

این روش به طور معمول منجر به استحکام بیشتر کانال واژن می شود، که به افزایش رضایت جنسی کمک می کند.

لابیاپلاستی

علاوه بر لابیا ماژور، بسیاری از بانوان از بزرگ بودن لابیای مینور (لب‌های داخلی اطراف دهانه واژن) خود نیز ناراحت هستند. امروزه اصلاح لابیاهای بزرگ از پرطرفدارترین عمل های زیبایی زنان است که متقاضیان به دلایل گوناگونی برای انجام لابیاپلاستی به بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران مراجعه می‌ کنند.

هدف از انجام جراحی لابیاپلاستی

بانوان با آگاهی از روش انجام این عمل زیبایی و برخورداری از مزایایی چون اعتماد به نفس بیشتر در روابط و احساس راحتی بیشتر لزومی نمی ‌بینند که ناراحتی ناشی از داشتن لب‌ های بزرگ واژن را تحمل کنند و به دنبال انجام عمل جراحی زیبایی لابیاپلاستی برمی‌ آیند.

روش بیهوشی در جراحی لابیاپلاستی

لابیاپلاستی نیز مانند دیگر جراحی های واژن معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. در بعضی موارد، با استفاده از بی حسی موضعی و مسکن نیز صورت خواهد گرفت. البته امروزه لابیاپلاستی با لیزر توسط بهترین متخصص زنان صورت می گیرد که از طریق بی حسی موضعی انجام می شود و دارای دوره ی نقاهت کوتاه تری نسبت به روش های دیگر خواهد بود.

جوانسازی واژن با کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی تزریق گاز دی اکسید کربن CO2 به زیر پوست است. با تجمع این گاز به زیر پوست بدن باعث افزایش اکسیژن خون و همچنین افزایش جریان خون به آن منطقه مورد نظر می شود، در نتیجه سبب افزایش مواد مغذی به این منطقه خواهد شد که باعث ترمیم سلولی، افزایش کشش پوست و جوانسازی می شود.

کاربردهای کربوکسی تراپی

 • رفع تیرگی و جوانسازی ناحیه تناسلی
 • درمان سلولیت و کاهش سلول های چربی
 • رفع ترک های چاقی و لاغری و همچنین ترک های حاملگی
 • رفع اسکار محل جراحی سزارین و اپیزیوتومی به جا مانده از زایمان طبیعی ( برش در ناحیه واژن)
 • تحریک کلاژن سازی و رفع افتادگی و گشادی واژن

کلام آخر

امروزه توجه به ناحیه تناسلی، مراقبت و زیبایی این ناحیه نیز در میان خانم ها از اهمیت خاصی برخوردار است. زیرا مشکلات این ناحیه می تواند باعث بروز مسائل پیچیده روانی، اجتماعی و ناراحتی های دیگر از این قبیل شود که نتیجه ی آن ها انجام عمل های جوانسازی واژن خواهد بود.

لازم به ذکر است که اجرا کردن توصیه‌ های پزشک متخصص زنان پس از جراحی، تنها راه تضمین کیفیت نتیجه ی عمل و رسیدن به نتایج مورد انتظار و بهبودی سریع و مناسب بعد از عمل خواهد بود.

اطلاعات تماس دکتر سجادی پور

اینستاگرام

drsajadipour

تلگرام

drsajadipoor54

واتس آپ

09015199844

تلفن مطب

09334007584

احساس خود را درباره این مقاله بگویید 1 نظر

4 1
روش های جوانسازی واژن
دکتر سجادی پور

تخفیف مراجعین سایت

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

8 دیدگاه ها
 1. ممنون از سايت خوب و مطالب مفيدتون

  پاسخ
  • ممنونم و متشکرم

   پاسخ
 2. مرسی از شما
  ممنون از مطالب مفيدي که در اختيار ما گذاشتيد

  پاسخ
  • عزیز دلین

   پاسخ
 3. سپاس از زحمات شما. واقعا آموزنده بود

  پاسخ
  • عزیز منین

   پاسخ
  • خواهش می کنم

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکتر سجادی پور © 1397  | طراحی و سئو: تیم فرابگیر